неділя, 30 квітня 2023 р.
неділя, 23 квітня 2023 р.
20 квітня у комунальному закладі «Вінницький ліцей 6» відбувся третій день Фестивалю-захисту науково-дослідницьких проєктів серед 3-х класів.
Класні колективи підготували різнопланові, творчі та цікаві проєкти. Розпочинаючи українською піснею та завершуючи цікавими фактами про Вінницю здобувачі освіти продемонстрували злагоджену науково-дослідницьку роботу.
Результатами проєктів стали творчі роботи, цікаві екскурсії та відповіді на поставлені запитання.
21 квітня 2023 року у Фестивалі пошуково-дослідницьких проєктів з інтегрованого курсу «Я досліджую світ» брали участь учні 4-х класів.
Інтелектівці з 4-А стали шукачами скарбів та дослідили корисні копалини не лише Вінниччини, але й усієї України.
Оскільки діти 4-Б класу дуже люблять читати книги і є справжніми патріотами України, то і назву проєкт вони вибрали «Відомі українці». Завданням проєкту було згадати славні імена тих, хто створював Україну, боровся за її майбутнє, хто зробив значний внесок у розвиток світової науки й культури, чиї долі так чи інакше переплітаються з ненькою Україною й, головне, «запалити» уми й душі учнівської громади гарячими ідеями й закликами видатних історичних діячів, які випередили свій час. У пошуках інформації діти знайшли у Вінниці 23 бібліотеки, користувались інтернетом, заглянули у Вікіпедію, ходили на екскурсії до музеїв, провели опитування серед однолітків і всю інформацію виклали в презентації. Безумовно, про всіх видатних особистостей розповісти не встигли, але ознайомили присутніх з «ТОП 30 ВІДОМИХ УКРАЇНЦІВ, ЩО ЗМІНИЛИ СВІТ».
Учні 4-В класу працювали над темою проєкту «Що іде, не рухаючись з місця». Дітки досліджували історію виникнення годинника, провели опитування, спостерігали за проростанням квасолі та проводили досліди з сонячним, водяним та вогняним годинником. На завершення, учні 4-В класу захистили проєкт провівши гру «Мікрофон». Проєкт пізнавальний та захоплюючий.
Учні та учениці 4-Г класу більше дізналися про солодощі. Побували у дієтолога з метою дізнатися більше інформації про шкідливість надмірного вживання солодощів та позитивний вплив на настрій від цукерок. Створили власну книгу рецептів, намалювали макарони та зробили власноруч на майстер-класі смачні кейк-попси.
Тема проєкту 4-Д класу "Цікавий світ шкільних наук". Здобувачі освіти працювали у трьох групах досліджуючи таке питання: Що таке крохмаль, йод, хімічні реакції? Проводивши пошуково-дослідницьку роботу, здобувачі освіти знайомилися із предметом хімія, проводили досліди, відвідували екскурсії, познайомилися із вчителем хімії, яка продемонструвала хімічні реакції, практично обробляли рани із медсестрою ліцею, розвивали творчі здібності, виготовляли лепбуки, формували здоров'язбережувальну компетенцію.
20 квітня в онлайн форматі для батьків дітей, які відвідують групу раннього розвитку «Унікум», було проведено зустріч на тему «Скоро до школи».
Батьки мали можливість більше дізнатися про діяльність закладу, освітнє середовище, учительський склад, а також про традиції ліцею.
Тетяна Василівна Лучицька, заступник директора з освітньої діяльності школи І ступеня, розповіла батькам про особливості роботи ліцею І ступеня, а також ознайомила присутніх із правилами вступу до першого класу та переліком необхідних документів.
Батьки отримали важливі поради і від психолога закладу Березюк Тетяни Євгеніівни.
Ніхто не залишився без відповіді на запитання, адже у багатьох батьків виникали питання, бо вперше збирають дитину до 1 класу.
Нагадуємо, що прийом документів на 1 клас 2023-2024 н.р. розпочнеться з 24.04.2023 та триватиме до 31.05.2023р.
Космос далекий чи близький?
Саме над цим проблемним питання працювали юні дослідники 1-Є класу на чолі з класним керівником Басюк Анастасією Миколаївною у рамках науково-дослідницького проєкту.
Дослідили особливості кожної планети, їх будову, життя, температуру повітря, віддаленість від Сонця, відчувши себе планетами у космічному просторі.
Антуана де Сент-Екзюпері говорив: "Є таке правило: прокинувся зранку, одягнувся – ретельно прибери свою планету..." Цей вислів, що став афоризмом, можна продовжити: "А краще – не сміти". Якби це просте правило виконувалося, не виростали б гори побутового сміття, пластикових пляшок, одноразового посуду, не забруднювалися наші подвір'я та вулиці. Сьогодні, коли виробництво різноманітних упаковок невпинно зростає, а використана упаковка відразу перетворюється на непотріб, потрібно навчитися роздільно збирати сміття та відбирати придатне для переробки.
У нашому житті охорона природи має надзвичайно важливе значення. Людська діяльність часто приводить до забруднення природнього середовища, зменшення чисельності тварин.
19 квітня учні 1-Д класу презентували дослідницько-науковий проєкт на тему «Збережемо Землю разом!»
У рамках проєкту першокласники з‘ясували, яка діяльність людини приводить до забруднення природнього середовища, та чому відбувається зменшення чисельності тварин та рослин.
Підписатися на:
Дописи (Atom)